همانطور که شب قدر ظرف زمانی قرآن است و خداوند قرآن را در این شب به بشریت هدیه داد، قلب پاک و مبارک امیرالمؤمنین ظرف قرآن شده و با حقیقت وجودی قرآن پیوند عینی خورده است و تحقق واقعی پیدا کرده است. یکی قرآن صامت و دیگری قرآن ناطق است.

برخلاف ظرف و مظروف مادی که از هم جدا هستند و هیچگاه آب کوزه نمی شود و کوزه آب نمی شود. اما در اینجا قرآن، علی است و علی قرآن است.

 

 

سوره قدر را شناسنامه واقعی اهلبیت عصمت و طهارت است.

هنگام نزول سوره قدر پیامبر اکرم (ص) به علی (ع) فرمودند که این آیه مخصوص تو و شناسنامه تو و اولاد طاهرینت است و هیچ کس به کنه معنی و تفسیر سوره قدر پی نمی برد مگر به مقام ولایت تامه رسیده باشد.

من ندیدم کسی بهتر از مولوی جایگاه علی علیه السلام را بیان کرده باشد. به حقیقت، ایشان لب و روح وجان تشیع را در این ابیات بیان کردند آنجا که می فرماید:

ای علی که جمله عقل و دیده ای
شمه ای واگو از آنچه دیده ای

انسان برای رسیدن به حقیقت دو راه پیش رو دارد یکی تعقل و دیگری کشف و شهود. مولوی در این بیت علی(ع) را سنبل این دور راه می داند و بیان می کند که هر کس که به این دو راه وارد شود الگویی بهتر از علی (ع) ندارد.

 

 

عرفان اسلامی  با مسیر اهل بیت (سلام الله علیهم اجمعین) پیوند خورده است؛

از حیدر آقا پرسیدم که با اینهمه سیر و سلوک و بهره مندی از اساتید کارکشته و راه پیموده نظیر آیت الله شاه آبادی ها و علامه طباطبایی ها نزد خدا چه چیزی را برای ارائه و عرضه دارید؟

ایشان پس از چند لحظه سکوت قطرات اشکی بر گونه اش چکید و فرمود : من هیچ چیز در بساط ندارم، جز حب علی و فرزندانش (سلام الله علیهم اجمعین). مسیر عرفان و سیر و سلوک از وسط سینه محمد و آل او (سلام الله علیهم اجمعین) می گذرد.

 

 

_مراسم احیای شب ۲۱ ماه مبارک/ ایراد سخنرانی توسط استاد رمضانی

_مراسم احیای شب بیست و یکم ماه مبارک رمضان با سخنرانی و مناجات حضرت آیت الله رمضانی در مسجد ولی عصر(عج) شهر مقدس قم برگزار گردید.